• BIST 91.801
  • Altın 214,302
  • Dolar 5,3538
  • Euro 6,0654
  • İstanbul : 8 °C
  • Ankara : 3 °C
  • İzmir : 10 °C
  • Bursa : 6 °C
  • Adana : 17 °C

Artık yeter

02.01.2017 09:12
Artık yeter
Spor dünyası İstanbul’da 39 vatandaşımızın hayatını kaybettiği hain silahlı saldırının ardından teröre bir kez daha lanet okudu. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), kulüpler başta olmak üzere diğer federasyonlar ve spor dünyasının tüm paydaşları saldırıyı n
2016 senesinin özellikle son dönemini peş peşe yapılan terör saldırıları nedeniyle sıkıntılı geçiren, yeni yıla barış ve kardeşlik temennileriyle giren Türkiye, 2017'nin ilk saatlerinde gelen yeni bir terör saldırısı haberiyle bir kez daha sarsıldı. Bu kez de İstanbul'da bir eğlence mekanında yeni yılı kutlayan vatandaşlarımızı hedef alan terör, 39 sivilin canına mal oldu. Çok değil daha üç hafta önce Vodafone Arena'da oynanan Beşiktaş-Bursaspor maçının ardından emniyet güçlerimize yönelik yapılan saldırıda 44 şehit veren ülkemiz, iki hafta önce de Kayseri'de askerlerimizi taşıyan servis aracına yapılan saldırıda verilen 14 şehit haberiyle derin bir yasa boğulmuştu. Yaşanan bu hain saldırıların ardından reaksiyon göstermekte gecikmeyen ve tepkisini en ağır bir şekilde dile getiren spor dünyası yeni yılın ilk saatlerinde gerçekleştirilen bu kalleş saldırıya da sessiz kalmadı. Türkiye Futbol Federasyonu başta olmak üzere Türkiye Basketbol Federasyonu, Türkiye Voleybol Federasyonu, 4 büyükler olarak adlandırılan Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor ile birlikte diğer Süper Lig kulüplerimiz, ülkemizde top koşturan yerli ve yabancı futbolcular ile eşleri, Türkiye'yi yurt dışında temsil eden sporcularımız, antrenörlerimiz ve teknik adamlarımız yine tek yürek olarak teröre öfke kustu. Yapılan açıklamaların ortak paydası ise, "Akan bu masum kanlar dursun. Artık yeter!" şeklindeydi.

F.BAHÇE: BAŞIMIZ SAĞOLUN
Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne gölge düşürmeye yönelik bu hain saldırıda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet ve yakınlarına sabır diliyor; tüm yaralı vatandaşlarımıza ve resmi görevlilere acil şifalar diliyoruz.
GALATASARAY: HAİN TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ
Yeni yıla umutla girmek isteyen vatandaşlarımıza yönelik hain terör saldırısını lanetliyoruz. Hayata umutla bakan, tek istediği eğlenmek olan yurttaşlarımıza alçakça ve insanlıktan nasibini almamış bir şekilde saldırı olduğunu üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Bu vahşet sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralanan yurttaşlarımıza en kısa zamanda şifa diliyoruz.
BEŞİKTAŞ: Teröre Lanet Olsun... Milletimizin Başı Sağolsun
Askerlerimize, polisimize yapılan saldırıların ardından, sınır ve hainlik tanımayan terör, bu sefer sivil vatandaşlarımıza yönelik olarak kalleşçe bir yöntemle gerçekleştirilmiştir. Devletimiz ile birlikte, milletçe seferber olarak, birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek terörü yeneceğimize inancımız tamdır. Terör saldırısında yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ederiz.
TRABZONSPOR: Başımız sağ olsun
İstanbul'da bir gece kulübünde yeni bir yıla girmenin mutluluğunu yaşayan vatandaşlarımızın üzerine kurşun yağdıran terör saldırısını şiddetle lanetliyoruz. Ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef alan bu alçak saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Hepimizi derin acıya boğan terörist saldırının fail ya da faillerine gereken en ağır cevabın verileceğine olan inancımız tamdır.
GENÇLERBİRLİĞİ: Başımız sağ olsun
İstanbul'daki terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet; yaralılara acil şifalar diliyoruz. Saldırıları bir kez daha lanetliyoruz.
RİZESPOR: TERÖRÜ LANETLİYORUZ!
2017 yılının ilk saatlerinde ülkemizde kardeşliği, birlik ve beraberliği bozmayı amaçlayan bu hain saldırı ve benzerlerine karşı olan dik duruşumuzu sürdüreceğiz.Yaşadığımız ve acısını en derin şekilde kalbimizde hissettiğimiz hain terör saldırısını lanetleyerek, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet; aileleri ve milletimize başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.
ADANASPOR: BAŞIMIZ SAĞOLSUN
İstanbul Ortaköy'de bir gece kulübüne düzenlenen hain terör saldırısında çok sayıda vatandaşımızın ve bir polisimizin hayatını kaybettiğini, yine çok sayıda vatandaşımızın yaralandığını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Bu hain saldırıları bir kez daha nefretle kınarken, terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet; aileleri ve milletimize başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.
ANTALYASPOR: Terörü lanetliyoruz
Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne gölge düşürmeye yönelik, Ortaköy'deki bir eğlence mekanında gerçekleştirilen hain terör saldırısını lanetliyoruz. Bu hain ve alçak saldırıda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı yurttaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.
BURSASPOR: BAŞIMIZ SAĞOLSUN
Yeni yılın ilk dakikalarında İstanbul Ortaköy'de yaşanan terör eyleminde 39 vatandaşımızın hayatının kaybettiğini ve çok sayıda yaralı olduğunu üzüntü içerisinde öğrenmiş bulunmaktayız.
KAYSERİSPOR: BAŞIMIZ SAĞOLSUN
İstanbul'da yılbaşı eğlencesi için bir gece kulübünde bulunan masum vatandaşlarımıza yapılan hain terör saldırısında 39 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini ve ilk belirlemelere göre 65 vatandaşımızın yaralandığını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Bu hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.
OSMANLISPOR: BAŞIMIZ SAĞOLSUN
İstanbul'daki bir gece kulübünde yeni yılın ilk saatlerinde, kalleşçe düzenlenen terör saldırısında 39 vatandaşımızın yaşamını yitirdiğini ve çok sayıda vatandaşımızın da yaralandığını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Kalleşçe yapılan bu saldırıyı nefretle kınar; terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet; aileleri ve milletimize başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.
ATİKER KONYASPOR: MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN
Yeni yılın ilk saatlerinde İstanbul'da bir eğlence mekanına düzenlenen hain terör saldırısında şehit olan emniyet mensubumuza ve hayatını kaybeden sivil vatandaşlara Allah'tan rahmet, başta aileleri olmak üzere milletimize başsağlığı ve sabırlar dilerken, terörü bir kez daha lanetliyoruz.
KASIMPAŞA: BAŞIMIZ SAĞOLSUN
İstanbul'da bir gece kulübünde, silahlı saldırı gerçekleştiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Devletimiz ile birlikte, milletçe seferber olarak, birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek terörü yeneceğimize inancımız tamdır. Terör saldırısında yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ederiz.
BAŞAKŞEHİRSPOR: ALÇAKLIKTA SINIR TANIMAYAN TERÖRÜ LANETLİYORUZ
Yeni bir yıla girmenin heyecanını eğlenerek yaşamak isteyen masum vatandaşlarımıza yönelik Ortaköy'de alçakça düzenlenen hainlikte sınır tanımayan terör saldırısını lanetliyoruz. Hain terör saldırısı sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz
GAZİANTEPSPOR: BU GÜZEL VATANIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ
İstanbul'daki hain terör saldırısını kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. "Gün birlik ve beraberlik günüdür. Milli mücadele ruhunun en canlı şekilde tutulması gereken gündür. Bu güzel vatanımıza sahip çıkacağız" “Devletimizin ve güvenlik güçlerimizin ortaya koyduğu teröre karşı kararlı mücadeleyi destekliyoruz"
KARABÜKSPOR: TERÖRÜ LANETLİYORUZ
İstanbul Ortaköy'de bir gece kulübünde kalleşçe düzenlenen terör saldırısında çok sayıda vatandaşımızın ve bir polisimizin hayatını kaybettiğini, yine çok sayıda vatandaşımızın yaralandığını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Hain saldırıları bir kez daha nefretle kınarken, terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımız ile polis memuruna Allah'tan rahmet; aileleri ve milletimize başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar dileriz.
AYTEMİZ ALANYASPOR: HAİN TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ
İstanbul Ortaköy'deki bir gece kulübünde yeni yılın ilk saatlerinde gerçekleşen hain terör saldırısında 39 kişinin hayatını kaybettiğini, 69 kişinin yaralandığını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, tüm yaralı vatandaşlarımıza ve resmi görevlilere acil şifalar diliyoruz. Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne gölge düşürmeye yönelik bu saldırıyı gerçekleştirenleri de lanetliyoruz.

Canımız yanıyor ama birleşeceğiz

İspanyol ekibi Barcelona'da ülkemizi temsil eden Arda Turan, "Canımız yanıyor ama tek yürek olacağız" diyerek
terörü lanetledi.

İstanbul'daki hain terör saldırısını, futbolcular ve antrenörler de lanetledi. İşte terörü lanetleyen o mesajlar:
Arda Turan: Canımız yanıyor evet ama birleşeceğiz. Kenetlenip, tek yürek olup teröre geçit vermeyeceğiz. Başın sağ olsun Türkiyem...
Podolski: İstanbul için dua ediyorum.
Serdar Aziz: Güzel ülkemin güzel insanları hiçbirimiz bu yaşananları hak etmiyoruz.
Gökhan Töre: Milletimizin başı sağ olsun.
Ömer Toprak: 2017'ye güzel girelim dedik. Barış, huzur, sağlık mutluluk istedik, olmadı. Yılın ilk kanı aktı.
Gökdeniz Karadeniz: Yine umutlarımız yıkıldı.
Güray Vural: Hedef çok belli “TÜRKİYE." Camiye yapılan da terördür, eğlence yerine yapılan da. Bize düşen kenetlenmek ve ülkemiz için dua etmek.
Ergin Ataman: Acımız çok büyük. Tehlikeli bir savaşın içindeyiz. Türkiye Cumhuriyeti ASLA diz çökmeyecek!
CENK TOSUN: Eğlenirken öldük... Çarşı izninde öldük... Yolda yürürken öldük... Maç çıkışında öldük... Dağlarda öldük... Ama bitmedik... Bitiremeyeceksiniz... Başımız sağ olsun...
TUNCAY ŞANLI: Lanet olsun. Allah belanızı versin.
QUARESMA: Başın sağ olsun Türkiyem.
FABRİCİO: Herkesin yeni yılını kutlamak isterdim ama tüm dualarım saldırıda kurban olan insanların yanında.
STOCH: Dünyada yaşanan bu olaylara gerçekten inanamıyorum.
SKRTEL: Bu delilik ne zaman son bulacak?
TUGAY KERİMOĞLU: Senelerdir barış içinde kutlanan yılbaşını bile matem gününe çevirdiler. Lanet olsun. Tek dileğimiz, kökünüz kurusun.

BARCELONA: Saldırıda hayatını kaybedenlerin, yakınlarının ve Türkiye'nin acısını paylaşıyoruz.

İNTER: İstanbul'daki saldırıdan etkilenen herkese ve tüm Türk halkına en içten geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.


Futbol federasyonu: BAŞIMIZ SAĞOLSUN!
Yeni bir yıla girerken ülkemizde korku iklimi yaratmayı, milli birlik ve beraberliğimizi bozmayı hedefleyen bu hain saldırılara karşı milletçe dik duruşumuzu sürdüreceğimize olan inancımızı koruyoruz. Hain saldırıları bir kez daha nefretle kınarken, terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımız ile polis memuruna Allah'tan rahmet; aileleri ve milletimize başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.
BASKETBOL FEDERASYONU: Saldırıyı Lanetliyoruz
Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne gölge düşürmeye yönelik bu hain saldırıda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet ve yakınlarına sabır diliyor; tüm yaralı vatandaşlarımıza ve resmi görevlilere acil şifalar diliyoruz.
VOLEYBOL FEDERASYONU: Terörü lanetliyoruz
Yaşanan hain terör saldırısını lanetlerken, ulusumuzun birlik ve bütünlüğüne karşı yapılmış bu tür olayların bir an önce son bulmasını temenni ediyor, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Sefa Boydaş: İnsanlar sağa sola kaçışıyordu

İstanbul'daki bir eğlence mekanına düzenlenen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği hain terör saldırısı sırasında söz konusu mekanda bulunan Beylerbeyispor oyuncusu Sefa Boydaş o an yaşanılanılanları anlattı. Boydaş, “İnsanlar sağa sola kaçışıyordu. Vurulanları bırakın, bayılanlar da oldu, olduğu yerde. Kız arkadaşım da bayıldı. Sırtıma alıp koştum" diyerek anlattı. “Saat itibariyle en kalabalık saatlerdi. İçerisi bayağı kalabalıktı" diyen Boydaş, “Böyle bir ihtimali hep konuşuyorduk ama böyle bir yere gerçekleşeceğini hiç düşünmezdik" diye konuştu. Boydaş ayrıca "Oradan hemen çıkamadık, kimse çıkamadı. Polisler çok hızlı geldi ve herkesi kontrol altına aldı ve konuşabilenlerin ifadesini aldı" dedi.

Lavender yara almadan kurtuldu

Kadınlar Basketbol Ligi ekipleri Fenerbahçe'den Janten Lavender, Yakın Doğu Üniversitesi'nden Chelsea Gray ve Bellona AGÜ'den Essence Carson'un da saldırı sırasında söz konusu mekanda oldukları öğrenildi. AGÜ'lü Essence Carson olay sırasında “İstanbul'daki silahlı terör saldırısı nedeniyle kulüpte sıkışıp kaldık" diye tweet attı. Carson, bu açıklamasından 3 saat sonra bir tweet daha atıp “İyiyiz, İyi geceler" mesajını paylaştı.


...

Haberin devamını okumak için tıklayınız.
Kaynak: Haber Kaynağı
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Kamu Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : info@kamuhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim