• BIST 96.032
  • Altın 243,722
  • Dolar 6,2776
  • Euro 7,3916
  • İstanbul : 24 °C
  • Ankara : 26 °C
  • İzmir : 31 °C
  • Bursa : 27 °C
  • Adana : 34 °C

Engelli çocuğu olan öğretmen, halde isteyebilir mi?

26.06.2014 08:21
Engelli çocuğu olan öğretmen, halde isteyebilir mi?
Kahramanmaraş İdare Mahkemesi, bulunduğu yerde özel eğitim kurumu bulunmayan engelli çocuk için istenen sağlık özrü talebinin karşılanması gerektiğine karar verdi.

Kahramanmaraş İdare Mahkemesi, bulunduğu yerde özel eğitim kurumu bulunmayan engelli çocuk için istenen sağlık özrü talebinin karşılanması gerektiğine karar verdi.

Kahramanmaraş'ta yaşanan bir olayda bir öğretmen epilepsi olan çocuğundan dolayı nakil istemiştir.Milli Eğitim Bakanlığıbu talebe yanıt dahi vermemiş ve talebi karşılamamıştır. Öğretmen dava açmıştır. Mahkeme, yönetmeliğin 36. maddesinin 2. fıkrası hükmü gereğince ilde özel eğitim verecek bir eğitim merkezi bulunmadığı için talebin karşılanması gerektiğine karar vermiştir.



Memurlar.Net - Özel
Etiketler: , , ,
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Kamu Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : info@kamuhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim