• BIST 95.852
  • Altın 190,949
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul : 25 °C
  • Ankara : 23 °C
  • İzmir : 25 °C
  • Bursa : 24 °C
  • Adana : 26 °C

POMEM'de yaş hesabı yanlış mı yapıldı?

12.03.2018 14:53
POMEM'de yaş hesabı yanlış mı yapıldı?
POMEM'lere başvuru için 30 yaşından gün almamış olma şartı aranmaktadır. Peki yaş hesaplaması nasıl yapılacak.

POMEM'lere başvuru için 30 yaşından gün almamış olma şartı aranmaktadır. Peki yaş hesaplaması nasıl yapılacak?

Bilindiği üzere, kılavuzda yer alan hüküm gereğince, 22. dönem POMEM alımlarına başvurabilmek için 30 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

3201 sayılı Kanunun ek 24. maddesi hükmü gereğince, yaş hesaplamasında sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi ana alınmaktadır. Sınavdan kasıt ise ilanın yayımlandığı sene içinde yapılan sınavlardır.

Kılavuzda, 31 Aralık 1989 tarihi ve bu tarihten sonra doğanların başvuru yapabileceği belirtilmiş olup, bazı adaylar bu tarihin yanlış olduğunu ifade etse de, bu doğru bir belirlemedir.

Zira https://www.memurlar.net/haber/11762/ adresinde yer alan yaş hesaplama robotuna, doğum tarihi ve ikinci bölüme 31/12/2018 tarihi girildiğinde aynı sonuç çıkmaktadır.



Memurlar.Net - Özel
Etiketler: , ,
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Kamu Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : info@kamuhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim