• BIST 91.801
  • Altın 214,457
  • Dolar 5,3608
  • Euro 6,0653
  • İstanbul : 7 °C
  • Ankara : 2 °C
  • İzmir : 9 °C
  • Bursa : 5 °C
  • Adana : 12 °C

AKTİF MEMURLAR SOSYAL DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

21.07.2014 22:35
AKTİF MEMURLAR SOSYAL DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ
AKTİF MEMURLAR SOSYAL DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

AKTİF MEMURLAR SOSYAL DAYANIŞMA                                     VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

 

HAKKIMIZDA BİLGİ

 

DERNEĞİMİZ

 

Derneğimiz 15.06.2012 tarihinde AKTİF MEMURLAR SOSYAL DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ adıyla kurulmuştur. Derneğimizin Genel Merkezi Kocaeli’dir. Derneğimiz yurt içinde ve yurt dışında şube ve temsilcikler açacaktır. Derneğimiz genel itibari ile Dernek, Çağdaş, laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetinin (Özel Kanunlarda aksine hüküm bulunanlar hariç) her seviyedeki memur (emekli dahil) Maluliyet ve çeşitli nedenlerle ayrılan memurlar, bunların eşleri ile dul, yetim/öksüzlerinin ve özel sektördeki benzer konumda çalışanlara hitap etmektedir.

Amacımız; derneğimize üye olanlar lehine her türlü yasal çalışmalar yapmak, bu konuda fikir ve projeler üretmek, bu anlamda her türlü yasal ve demokratik yapılanmaları sağlamak. Bütün üyelerimizin iyi gününde olduğu kadar, kötü gününde de yanında olmak. Dernek hiçbir siyasi kuruluşa bağlı olmadığı gibi, dernek içinde de hiçbir şekilde siyasetle uğraşılmaz.

Dernek; çalışmalarını yürütürken Anadolu’nun ortak değerleri üzerinde birlik oluşturma; birlikte yaşama kültürü ve ulusal ortak değerlerimizin korunması, ülkemizin gelişmesi ve evrensel hukuk normlarına uygun demokratik hukuk devleti anlayışının yerleşmesi, ülkemizin yurt içinde ve yurt dışında tanıtılması, ulusal ve uluslararası boyutta barışa hizmet; sivil toplumun kurumsallaşması ve sivil toplum kuruluşlarının  etkinliklerinin artırılması konularını da  gözetir.                                                                                                      Biz kimiz? Sorusuna verilecek birçok cevabın ilki şu olmalı: Birlikte, uyum içinde yaşama yeteneği yüksek bir toplumuz. Farklı kimlikleri bir araya getirme, uzlaştırma ve ötekini reddetmeden yeni ortak tanımlar geliştirme. Bizler, amatör bir ruhla profesyonelce çalışmalara imza atmak için sosyal ve mesleki hayatta biz de var olmak istiyoruz diyenlerin bir araya geldiği AKTİF MEMURLAR SOSYAL DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ ’yiz.

 

DEĞERLERİMİZ

Topluma, doğal çevreye ve insanlığa yararlı olmak için azami çaba gösteririz.                   Derneğimize üye olanlar için iyi günde ve kötü günde her türlü sevgiyi, saygıyı, acıyı, sevinci, samimiyeti, dayanışma duygusunu geliştirmeyi, güven duygusunu ön plana çıkarmayı, duyarlı olmayı, paylaşımcı olmayı, gönüllülük esaslarını ilke benimsemiş ve türk kültür örf ve adetlerimizi benimsemiş T.C.Anayasası ve kanunları çerçevesinde hareket eden AKTİF MEMURLAR SOSYAL DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ ’yiz.

VİZYONUMUZ

Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ ne yakışan Ülkemizin kalkınmasında aktif yer alan eğitimli, teknolojik imkânlardan faydalanabilen, geleceği imar edecek üretken insanları tek çatı altında buluşturarak kamu ve özel kurumlarla temas ve işbirliği içinde, demokrasi kültürü gelişmiş fertleriyle ülkemizi en güzel şekilde temsil etmektir.

Bu açıdan bakıldığında VİZYONUMUZ üyelerinin her zaman;

* Çağdaş, laik, Atatürkçü, bilimsel düşünceye önem vererek yorumlayabilen,
* Millî ve kültürel değerlerimiz ışığında evrensel gelişmeleri değerlendirecek birer fert haline getirmeye çalışmak,
* Globalleşen dünyanın içinde kaybolmadan globalleşebilen,
* Dünyada ve Ülkesinde meydana gelen olaylara karşı duyarlılığı yüksek olan,
* İnsanları severken kendisini de sevdirmesini bilen,
* Doğruluğu ve dürüstlüğü önemseyen kişisel bütünlük sahibi olan,
* Ülkesinin çıkarlarını her şeyin üstünde gören,
* Paylaşıma açık gelişim odaklı, aile ve iş hayatı dengesini kurmuş olan,
* Sorunları ifade etmesini ve çözümlemesini bilen,
* Sosyal ve girişimci birer fert haline gelmek için mücadele eden,

Toplumsal gelişim için Sosyal Sorumluluk üstlenen bir Kurum olmak. VİZYONUMUZ’ un içindedir.

MİSYONUMUZ

Üyelerimizi mesleki, kültürel, sosyal, ekonomik ve hukuki yönlerden bilinçlendirmek, mesleki yönden gelişmelerini ve aralarındaki dayanışmayı ve yardımlaşmayı sağlamak, üyeler arasında sosyal yakınlaşma ve yardımlaşmada bulunmak, üyelerini hizmet amacıyla bilgilendirmek ve eğitmek üzere, seminerler, eğitimler, paneller, söyleşiler ve benzeri faaliyetler düzenleyerek üyelerin sosyal ve kültürel seviyelerini yükseltmektir.

Çağdaş, bilgi ve birikimi kendi kültürel değerlerimizle bütünleştirerek, yaşam kalitesi yüksek ve topluma faydalı bireylerin yetişmesine katkıda bulunmaktır. Bilgi, birikim ve uzmanlığın paylaşılması için ortamlar oluşturmak, kişisel, sosyal ve mesleki gelişimin önündeki her türlü engeli kaldırmak, üyelerimizin profesyonel iş yaşamında başarılarına ortak olmak, topluma değer katacak projeleri hayata geçirmek, üyelerin çok yönlü gelişimini sağlamak için eğitim ve aktiviteler düzenlemek.

Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yapıtaşlarını oluşturan, kamu da çalışan bireylere gerek mesleki kariyer planında gerekse sosyal hayatında faydalı olacak bilgi ve tecrübeleri sunmak, çağdaş ve örnek bir sivil toplum kuruluşu olmaktır.

Üyelerimizin çalıştıkları kurumlarla temas ve işbirliği içinde olarak toplantı ve görüşmeler yaparak, sorunları gündeme getirmek ve çözmek.

Yönetim Kurulu Üyelerinin;

Adı ve Soyadı       :                    Görev Unvanı              :

Özhan İMRE                             Genel Başkan

M.Ali BARDAKÇIOĞLU Genel Başkan Yardımcısı Başkan Vekili

Orhan DAĞLIOĞLU                  Genel Başkan Yardımcısı Teşkilatlanma

Selahattin YALÇIN                    Genel Başkan Yardımcısı Mali İşler

Hasan Ali GÜRLEK                   Genel Başkan Yrd.Sosyal İşler ve Tanıtım Medya

Murat METİN                             Genel Başkan Yardımcısı Hukuki İşler

   Arzu YILMAZ                          Genel Sekreter

Dernek Adresimiz : Merkez Mah. Albay Burak Cad. Rıfat Çobanoğlu Apt. No:28 D.2                                                                                                                     Gölcük / Kocaeli

Telefon&Fax : 0 262 414 24 25

Web : akmeder.net

Mail : akmeder2012@gmail.com       

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Kamu Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : info@kamuhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim