• BIST 90.529
  • Altın 214,253
  • Dolar 5,3688
  • Euro 6,0636
  • İstanbul : 10 °C
  • Ankara : 2 °C
  • İzmir : 14 °C
  • Bursa : 8 °C
  • Adana : 12 °C

KPSS Sınavları ne zaman yapılacak?

07.07.2014 01:53
KPSS Sınavları ne zaman yapılacak?
ÖSYM KPSS Sınav takvimini açıkladı. KPSS Ortaöğretim ve Önlisans öğrencileri için başvuru ve sınav tarihleri ile ilgili açıklama yaptı.2014 KPSS Lisans öğrencileri için sınavlar ne zaman? KPSS Lisans Sınavı Giriş Yeri Öğren, KPSS sınav giriş belgesi, KPSS

2014 KPSS Başvuru Tarihleri Ertelendi

ÖSYM tarafından 2014 yılı içerisinde yapılacak olan sınavlara başvuru tarihleri belli oldu.  Buna göreKPSS Önlisans ve Ortaöğretim düzeyi başvuruları 8 Temmuz - 24 Temmuz 2014 tarihleri arasında alınacak.

KPSS 2014 KPSS Önlisans ve Ortaöğretim düzeyi başvuruları 8 Temmuz - 24 Temmuz 2014 tarihleri arasında yapılacaktır. Söz konusu sınav Ortaöğretim (Lise) ve Önlisans mezunlarına yönelik yapılacak. 2014 KPSS’ye başvuru yapacak olan adaylar sınav başvuru yerleri aracılığıyla başvurularını yapacaklardır. KPSS sınav başvuru yerleri : ÖSYM Sınav Merkezi Koordinatörlükleri, Ortaöğretim Kurumları, PTT İş Yerleri, www.osym.gov.tr

2014 KPSS Başvuru kılavuzu, başvuru tarihinin ilk günü olan 8 Temmuz 2014 tarihinde ÖSYM’nin resmi internet sitesinden yayınlanacaktır. KPSS Başvurularını yapmak isteyen adaylar ilgili bankalaraKPSS başvuru ücretini yatrdıktan sonra ÖSYM'nin http://ais.osym.gov.tr adresinden başvuru yapabilecektir. ÖSYM'nin son 1 yılda yaptığı sınavlara katılmayan yani ÖSYM'deki fotoğrafı geçerliliğini yitirmiş olan adaylar KPSS başvurularını KPSS başvuru merkezleri aracılığı ile yapacaklardır. Sınava başvuru ücretinin oturum başına 40 TL arasında olması bekleniyor. 2014 KPSS Ortaöğretim Önlisans sınav sonuçları en geç 1 Ekim 2014 tarihine kadar açıklanmış olacak.

KPSS Başvuru Yap (2014 KPSS Ortaöğretim ve Önlisans Başvurulkarı Başladı) ÖSYM'nin internet sitesinde yer verilen duyuruya göre, 2014 KPSS'nin ön lisans düzeyinde 27 Eylül'de, ortaöğretim düzeyinde 28 Eylül'de, 2014-KPSS ortaöğretim/ön lisans kapsamında uygulanacak din hizmetleri alan bilgisi testi (DHBT) ise 18 Ekim'de yapılacak. Sınava başvurma işlemleri, DHBT'ye ortaöğretim veya ön lisans düzeyinde katılacaklar dahil, 8-24 Temmuz'da olacak. Ortaöğretim ve Önlisan düzeyinde yapılacak KPSS için başvurular 8-24 Temmuz'da yapılacak. Sınav, 27-28 Eylül'de gerçekleştirilecek. Ayrıntılar milliyet.com.tr'de KPSS

Başvurular, başvuru merkezlerince yürütülecek. Söz konusu merkezler ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yayımlanacak, başvuru süresi uzatılmayacak.

Sınava, ortaöğretim ve ön lisans mezunları ile mezun olabilecek durumda olan adaylar girecek.

Adayların başvurudan önce sınav ücretini yatırmış olmaları gerekiyor. Sınav ücretini yatırmak başvuru için yeterli olmayacak. Sınav ücretini yatırmış olduğu halde başvurusunu kılavuzda/duyuruda belirtildiği şekilde tamamlamayan adayların, başvurularını süresi içinde tamamlamaları gerekiyor. Başvuru işlemini belirtildiği şekilde tamamlamayanlar sınava katılamayacak.

İnternetten bireysel başvuru yapacak adayların başvurularının tamamlanabilmesi için onay kodunu sisteme girmeleri, başvuru ekranında "Başvuru işlemi başarıyla tamamlandı" açıklamasını mutlaka görmeleri ve aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünü yazıcıdan edinmeleri uyarısında bulunulan duyuruda, şunlar kaydedildi:

"Başvuru Merkezi aracılığı ile başvuru yapan adaylar, aday başvuru kayıt bilgilerinde yer alan başvuru bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmek amacı ile görevli tarafından kendilerine verilen çıktıyı kontrol ettikten sonra çıktı üzerinde yer alan onay kodunu görevliye bildirecekler ve görevli onay kodunu sisteme girdikten sonra başvuru tamamlanacaktır. Onay kodu girilmeyen başvurular tamamlanmayacağı için geçersizdir ve sorumluluk adaya aittir.

Başvuru merkezleri, resmi iş gününde ve resmi iş saatlerinde başvuru alacaklardır. İnternetten bireysel başvurular 24 Temmuz saat 23.59’da sona erecektir.

Başvurusunu tamamlayan tüm adaylar, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin internet sayfasında bulunan aday işlemleri sisteminden (ais.osym.gov.tr) başvuru bilgilerini mutlaka kontrol etmeli, başvurusunun tamamlandığını teyit ederek sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden aday başvuru kayıt bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünü edinmelidir."

Sınava katılmak isteyenler kılavuz ile aday başvuru formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek. Kılavuz dağıtımı ve satışı ise yapılamayacak.

Duyuruda, sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerektiği, başvurularını tamamladıktan sonra başvuru süresi içinde http://ais.osym.gov.tr internet adresinden başvuru bilgilerini kontrol etmeleri uyarısında bulunuldu.

KPSS Tercihleri ve Tercih Süresi

KPSS ile ilgili tüm ayrıntılar burda. Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacak. Peki KPSS tercihleri ne zaman? KPSS tercihleri nasıl yapılacak? 2014 KPSS tercih süresi ne kadar? Tüm ayrıntılarıyla milliyet.com.tr'de KPSS Başvuru ve KPSS Tercih İşlemleri (2014 KPSS Tercih Kılavuzu ve KPSS Tercih Motoru)2014 KPSS

Bu bilgi sistemi tercihte bulunacak adaylara yapacakları tercihlerde yardımcı ve bilgilendirmeye yönelik olup, adayların 23/06/2014 tarihinde www.osym.gov.tr internet adresinde yayımlanacak olan 2014/1 KPSS Tercih Kılavuzunu dikkatlice okumaları ve tercihlerini bu Kılavuza göre yapmaları gerekmektedir.

KPSS, ÖSYM tarafından devlet kamu ve kurumlarına eleman yerleştirmek amacıyla düzenlenen KPSS Ön Lisans ve Lise başvuruları önümüzdeki günlerde başlayacak. KPSS Ön Lisans ve Lise başvuruları ne zaman başlıyor. KPSS tercih kılavuzu açıklandı mı? ÖSYM KPSS sınav takvimini açıkladı. Ayrıca devlet ve kamu kurularında şu anda olan açıklar için atamalarda devam ediyor. memur adayları KPSS tercihleri ne zaman yapılacak? ÖSYM KPSS Başvurular Ortaöğretim-Önlisans-Lisans. 2014 KPSS başvuruları ne zaman başlıyor? KPSS Başvurunuzu haberimiz üzerinden yapabilirsiniz. ÖSYM KPSS sınav takvimini açıkladı. KPSS tercih kılavuzu. ÖSYM KPSS tercih kılavuzu ve tercih robotu. KPSS Lisans Sınavlarına çok az kaldı. KPPS lisans sınavı ne zaman? KPSS örtaöğretim ve lise başvuruları ne zaman başlıyor. ÖSYM KPSS tercih robotu ve tercih kılavuzu açıklandı mı?

KPSS Tercih Bilgi Sistemini kullanmaktan dolayı doğabilecek hatalardan, hukuki sorunlardan ve mağduriyetlerden Başkanlığımız sorumlu değildir. KPSS Tercih Bilgi Sisteminin her hakkı saklı olup, Devlet Personel Başkanlığından izin alınmadan yayımlanamaz.

KPSS Tercih Kılavuzu Yayınlandı mı? KPSS Tercih Kılavuzu Ne Zaman Yayınlanacak? KPSS 2014 Tercih Kılavuzu Yayınlandı mı? KPSS Tercih Kılavuzu Yayınlandı mı? KPSS Tercih Kılavuzu ne zaman yayınlanacak? Kamu Personel Seçme Sınavı Tercih Kılavuzu, 23 Haziran 2014 Pazartesi günü ÖSYM'nin sitesinde yayınlanacak. KPSS Tercih Kılavuzu'na sitemiz üzerinden de ulaşabilirsiniz

haberturk.com

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Kamu Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : info@kamuhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim