• BIST 90.263
  • Altın 224,364
  • Dolar 5,9638
  • Euro 6,7561
  • İstanbul : 24 °C
  • Ankara : 15 °C
  • İzmir : 22 °C
  • Bursa : 19 °C
  • Adana : 24 °C

Polis memuru iken kurum değiştiren, yükseltilen polis ek göstergesini alabilir mi?

17.01.2017 10:55
Polis memuru iken kurum değiştiren, yükseltilen polis ek göstergesini alabilir mi?
Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü daha önce polis memurluğu yaparken başka kuruma geçirilenlerin, yükseltilen polis memuru ek göstergesini alabilmenin şartlarını açıkladı

 

Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü, emniyetten ayrılan polislerin yükseltilen polis ek göstergelerini alıp alamayacağına ilişkin olarak önemli bir görüş verdi.

BUMKO, konuyu iki açıdan değerlendirdi.

1- Maaş yönünden: Emniyetten ayrılan ve başka bir kuruma geçen memurun, yükseltilen polis memuru ek göstergesi olan 3000 ek göstergeden yararlanabilmesi için, atandığı tarihte kurumların 1, 2 , 3 ve 4. derece kadrolarına atanmış olması gerekmektedir.

2- Emeklilik yönünden: Emeklilik yönünden, yükseltilen polis memuru ek göstergesinden yararlanabilmek için daha önce polislikte en az 6 ay çalışılması gerekmektedir. 27/4/2005 tarihinden önceki atamalarda ise 5335 sayılı Kanunla 5434'e eklenen geçici 220. madde gereğince 6 ay şartı aranmamaktadır. Ancak her iki durumda da kesenek farklarının kişinin kendisi yatırması gerekmektedir.

İŞTE BÜMKO GÖRÜŞÜ



Memurlar.Net - Özel

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Kamu Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : info@kamuhaber.com | Haber Yazılımı: CM Bilişim